„Ha szorult helyzetben vagyok is, megtartod életemet. ” (Zsolt 138,7a)

„Jézus Krisztus mondja: A világon nyomorúságotok van, de bízzatok: én legyőztem a világot. ” (Jn 16,33b)

EGOT - Evangélikus Gimnáziumok Országos Találkozója

 

Kétévente rendezik meg az Evangélikus Gimnáziumok Országos Találkozóját. Ebben az évben az orosházi Székács József Evangélikus Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium volt soron.

 

A háromnapos rendezvénysorozatot Gáncs Péter elnök-püspök úr nyitotta meg az iskola dísztermében.

Az ország minden evangélikus gimnáziuma képviseltette magát. A megnyitó után a diákok különböző programokon vehettek részt, megismerkedhettek Orosházával és környékével.

Szombaton a Vajda Péter Evangélikus Gimnázium 7 tanulója kísérőikkel vett részt a találkozón.

9 órától alkotócsoportokban dolgoztunk. Hürkecz Barbara, Oltyán Dóra az akvarell, Megyeri Mária, Fazekas Döníz a textilfestésben jeleskedtek. Sebök Anett, Lestyan Sára, Frankó Tamara a kórusban énekeltek. Munkánkat szakemberek vezették és segítették.

A vacsora bográcsos marhapörkölt volt az iskola udvarán. Közben a Szél Rózsa együttes fokozta a jó hangulatot.

Este az iskola dísztermében az alkotócsoportok mutatkoztak be. A kórus nagy sikerrel énekelt, az akvarellben iskolánk két tanulójának rajzát mutatták be példaként.

Kísérőnk Horváth Olivér, lelkészünk, és dr. Lengyel Albertné, ének tanárunk volt. Köszönjük segítségüket.

Napunk nagyon jól sikerült. Feltöltődve  és sok élménnyel gazdagodva tértünk haza.

Vasárnap a záró istentisztelet után mindannyian egy-egy léggömböt engedtünk fel a levegőbe, közben megfogalmaztuk vágyaikat.

A haranglábat szétosztottuk a gimnáziumok között, hogy két év múlva egy másik iskolában újra összeállíthassuk.

                                                                  

A résztvevő tanulók

 

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - https://regi.vajdaevang.hu/images/gimi201314/egot

 

Képzéseink

Diákjaink az egyetemen