„Ha szorult helyzetben vagyok is, megtartod életemet. ” (Zsolt 138,7a)

„Jézus Krisztus mondja: A világon nyomorúságotok van, de bízzatok: én legyőztem a világot. ” (Jn 16,33b)

Vajdások a műegyetemi megemlékezésen

 

Mint minden évben eddig, a Rákóczi szövetség ismét megszervezte a Gloria Victis Történelmi Vetélkedőt a hazai, és határon túli magyar iskolák részvételével. A verseny középdöntője és döntője egy háromnapos budapesti rendezvénysorozat része, amely egyben főhajtás az 1956-os forradalom előtt is.

A Vajda Péter Evangélikus Gimnázium diákjai több mint száz iskola csapatát megelőzve kerültek a legjobb hatvan csapatba, amely a további versenyzésen túl lehetőséget biztosít az október 22-i műegyetemi ünnepségen a részvételre is. Ezt megelőzően azonban újabb tesztet kellett írni a csapatoknak, melyből a legjobbak a nemzeti ünnepen mérték össze tudásukat. Az ünnepség után egy nagyszabású fáklyás felvonulás résztvevőiként a Bem térre vonultak, ahol a Szövetség szervezésében újabb megemlékezés zajlott. A diákok valóban nem unatkozhattak, hiszen a megemlékezéseken túl koncert és színdarab is színesítette a programot.

 

A döntőn a nézők között foglalhattunk helyet, ahol a zsűriben többek között tankönyveink szerzője, Száray Miklós tanár úr és a neves történész, Oborny Teréz is helyet foglalt. Diákjaink Boldizsár Nóra, Frankó Tamara és Hortobágyi Pál könyvjutalommal és számos élménnyel gazdagodva tértek haza (felkészítőjük Molnár Béla).

 

 

Molnár Béla

 

felkészítő tanár

 

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - https://regi.vajdaevang.hu/images/gimi201314/muegyetemmegemlekezes

 

 

 

Képzéseink

Diákjaink az egyetemen