Írni jó!
- Részletek
- Készült: 2014. március 31. hétfő, 15:10
2014. március 26-án délután „Írni jó!”címmel íráskészség fejlesztő foglalkozást tartott iskolánkban Rádai Péter, az Euroexam Nyelvvizsga Központ trénere.
„Ha szorult helyzetben vagyok is, megtartod életemet. ” (Zsolt 138,7a)
„Jézus Krisztus mondja: A világon nyomorúságotok van, de bízzatok: én legyőztem a világot. ” (Jn 16,33b)
2014. március 26-án délután „Írni jó!”címmel íráskészség fejlesztő foglalkozást tartott iskolánkban Rádai Péter, az Euroexam Nyelvvizsga Központ trénere.
A Vajda Péter Evangélikus Gimnázium diákjai 1999 óta rendszeresen részt vesznek a Hunyad megyei március 15-ei ünnepségeken. 2014. március 14-én 44 diák és 3 kísérő indult útnak Dévára. A 9. A és 9. B osztályoknak ez lett a gimnáziumi évek első kirándulása. Két „újonc” osztályunk ezzel az úttal kapott lehetőséget arra, hogy megismerkedjen testvériskolánkkal, a Téglás Gábor Elméleti Líceummal és az iskolánkban működő Rákóczi Szövetség Helyi Ifjúsági Szervezetének munkájával is.
Ez volt a végszava annak az előadássorozatnak, amit Podani Mihály gépkocsi oktató - és egyben egy tanulónk édesapja - tartott a Vajda Péter Evangélikus Gimnázium tanulóinak.
Február 27-én ünnepélyes keretek között nyílt meg a felújított szarvasi szennyvíztisztító telep. Az ünnepélyes megnyitó után a nagyközönségnek is lehetősége volt megtekinteni a beruházás eredményét. Ezzel a lehetőséggel élve mi is ellátogattunk a telepre.
Iskolánk ismét meghívást kapott a Rákóczi Szövetség által tizenharmadik alkalommal szervezett középiskolás vezetőképzőre, melynek helyszíne most a Nagyvárad (amit Erdély kapujának is szoktak nevezni) melletti Püspökfürdő volt.
A Vajda Péter Evangélikus Gimnáziumba érkezett az "Opera nagykövete", Clementis Tamás 2014. február 27-én.
Február 28-án a gimnázium diákjaitól volt hangos a sportcsarnok. Farsangi mulatságra gyűltek össze kisebbek és nagyobbak, hogy együtt töltsenek egy vidám estét.
Velence, a süllyedő város, a lagúnák városa, a méltán híres Velencei karnevál helyszíne. Ebbe volt lehetősége betekintést nyerni február 21. és 23. között a Vajda Péter Evangélikus Gimnázium szerencsés diákjainak. Egy kis csapat indult útnak február 21-én este, hogy másnap egy egész napot tölthessenek a karneváli hangulatban égő városban.
Szarvas Város Barátainak Köre minden évben február utolsó szombatján szervezi farsangi bálját az Árpád Szálló dísztermében. A bál legfontosabb, legünnepélyesebb része a „Szarvasért” emlékplakettek és emléklapok átadása.
A Vajda Péter Evangélikus Gimnázium 3 tanulója Boldizsár Nóra, Strobbel Aletta és Balla Lili vett részt a Budapesti Fasori Evangélikus gimnáziumban megrendezett MEGINT-en (Magyarországi Evangélikus Gimnáziumok Népművészeti Találkozója) 2014. február 22-én.
Székhely:
5540 Szarvas, Kossuth Lajos u. 43.
Telefon:
06-66/311-933
Fax:
06-66/313-083
E-mail:
vajdaeszarvas@gmail.com