„Ha szorult helyzetben vagyok is, megtartod életemet. ” (Zsolt 138,7a)

„Jézus Krisztus mondja: A világon nyomorúságotok van, de bízzatok: én legyőztem a világot. ” (Jn 16,33b)

Írni jó!

 

 2014. március 26-án délután „Írni jó!”címmel íráskészség fejlesztő foglalkozást tartott iskolánkban Rádai Péter, az Euroexam Nyelvvizsga Központ trénere.

Bővebben ...

Európai tavasz: Március 15-e Déván

 

A Vajda Péter Evangélikus Gimnázium diákjai 1999 óta rendszeresen részt vesznek a Hunyad megyei március 15-ei ünnepségeken. 2014. március 14-én 44 diák és 3 kísérő indult útnak Dévára. A 9. A és 9. B osztályoknak ez lett a gimnáziumi évek első kirándulása. Két „újonc” osztályunk ezzel az úttal kapott lehetőséget arra, hogy megismerkedjen testvériskolánkkal, a Téglás Gábor Elméleti Líceummal és az iskolánkban működő Rákóczi Szövetség Helyi Ifjúsági Szervezetének munkájával is.

Bővebben ...

„Ön dönt, hogy iszik vagy vezet”

 

Ez volt a végszava annak az előadássorozatnak, amit Podani Mihály gépkocsi oktató - és egyben egy tanulónk édesapja - tartott a Vajda Péter Evangélikus Gimnázium tanulóinak.

Bővebben ...

Látogatás az új szennyvíztisztítóban

 

Február 27-én ünnepélyes keretek között nyílt meg a felújított szarvasi szennyvíztisztító telep. Az ünnepélyes megnyitó után a nagyközönségnek is lehetősége volt megtekinteni a beruházás eredményét. Ezzel a lehetőséggel élve mi is ellátogattunk a telepre.

Bővebben ...

„Érték és ifjúság” - Középiskolás vezetőképző

 

  Iskolánk ismét meghívást kapott a Rákóczi Szövetség által tizenharmadik alkalommal szervezett középiskolás vezetőképzőre, melynek helyszíne most a Nagyvárad (amit Erdély kapujának is szoktak nevezni) melletti Püspökfürdő volt.

Bővebben ...

Ha karnevál, akkor Velence

 

Velence, a süllyedő város, a lagúnák városa, a méltán híres Velencei karnevál helyszíne. Ebbe volt lehetősége betekintést nyerni február 21. és 23. között  a Vajda Péter Evangélikus Gimnázium szerencsés diákjainak. Egy kis csapat indult útnak február 21-én este, hogy másnap egy egész napot tölthessenek a karneváli hangulatban égő városban.

Bővebben ...

Szarvasért emléklapot kaptak

 

Szarvas Város Barátainak Köre minden évben február utolsó szombatján szervezi farsangi bálját az Árpád Szálló dísztermében. A bál legfontosabb, legünnepélyesebb része a „Szarvasért” emlékplakettek és emléklapok átadása.

Bővebben ...

Képzéseink

Diákjaink az egyetemen